Nieuwe voertuigdetectie zonder graafwerk: de Easy Loop van Bircher

maart 2026

 

Tekening van voertuig bij een slagboom. In tekening staan zones waarin de Easy Loop voertuigdetectie via radar een voertuig signaleert en de poort op slagboom opent, en een zone onder de slagboom waar als een voertuig in die zone is, niet sluit.Tekening van voertuig bij een slagboom. In tekening staan zones waarin de Easy Loop voertuigdetectie via radar een voertuig signaleert en de poort op slagboom opent, en een zone onder de slagboom waar als een voertuig in die zone is, niet sluit.
Easy Loop voertuigdetectie

 

Porttech introduceert een nieuwe en innovatieve oplossing voor voertuigdetectie bij poorten en slagbomen: de Easy Loop voertuigdetector van Bircher.

Deze detector werkt met een virtueel detectieveld dat automatisch wordt aangeleerd. Wanneer een voertuig het detectieveld binnenkomt, stuurt de Easy Loop een signaal naar de besturing van de poort of slagboom.

Twee toepassingen in één systeem

De Easy Loop kan op twee manieren worden gebruikt.

Activering van een poort of slagboom

Wanneer een voertuig het detectieveld binnenrijdt, geeft de detector een puls waardoor de poort of slagboom automatisch opent.

Beveiliging bij een slagboom of schuifpoort

De Easy Loop kan ook worden gebruikt als beveiliging.
Wordt er een voertuig onder een slagboom gedetecteerd, dan zal de slagboom niet sluiten. Hetzelfde geldt voor poorten. Hierdoor voorkomt u schade aan voertuigen en gevaarlijke situaties.

Geen detectielussen meer nodig

Traditionele voertuigdetectie gebeurt vaak met detectielussen die in de grond worden aangebracht. Dit betekent slijpen in asfalt of graafwerk.

Met de Easy Loop is dat niet meer nodig.

De detector wordt bovengronds gemonteerd op een zuiltje, waardoor installatie veel eenvoudiger en sneller is.

Veilig en betrouwbaar

De Easy Loop onderscheidt voetgangers van voertuigen, waardoor het systeem zeer veilig is in gebruik.

Het systeem voldoet aan de Europese norm EG12453 type D voor veiligheid bij automatische poorten.

Daarnaast beschikt de Easy Loop over:

  • een degelijk kunststof behuizing

  • IP66 beschermingsklasse

  • 79 GHz radartechnologie

Hierdoor werkt de detector betrouwbaar, ook bij regen, mist of andere slechte weersomstandigheden.

Instellingen eenvoudig via app

De instellingen van de Easy Loop zijn eenvoudig te beheren via de Easy Loop app.
Hierin kunt u onder andere instellen:

  • bedrijfsmodus

  • gevoeligheid

  • detectieafstand

De Easy Loop werkt op 9-24 VDC, met een aanbevolen spanning van 12 VDC.

Direct leverbaar

Bij Porttech hebben wij de Easy Loop voertuigdetector op voorraad.

Heeft u vragen of wilt u weten of deze detector geschikt is voor uw situatie?

Bel 0485-76 0076
Mail info@porttech.nl

Â